Δευτέρα 1 Μαΐου 2017

Koeman: Μας αδικεί το σκορ

Οδυνηρή ήττα από την Τσέλσι στο Goodison Park με σκορ 3-0 γνώρισε η Έβερτον και τα τρία γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ρόναλντ Κούμαν χαρακτήρισε άδικη την έκταση του σκορ της αναμέτρησης.
    '' Ξεκινήσαμε καλά και ήμασταν άτυχοι στο πρώτο λεπτό με το δοκάρι του Calvert Lewin. Κάναμε κάποια λάθη στη κατοχή μπάλας και αυτό έκανε τους αντιπάλους μας επικίνδυνους στο πρώτο μέρος, όμως πιστεύω ότι μέχρι να δεχτούμε γκολ κάναμε καλή δουλειά. Μετά από αυτό ήταν δύσκολο να δημιουργηθούν ευκαιρίες και όταν η Τσέλσι βρει χώρο μπορεί να σκοτώσει τον αντίπαλο. Υπερασπίστηκαν πολύ καλά το προβάδισμα που απέκτησαν, διαθέτουν μεγάλη εμπειρία και το τρίτο γκολ είναι δείγμα υψηλής επιθετικής ποιότητας. Παρόλα αυτά δεν πιστεύω ότι αξίζαμε μια ήττα με τέτοιο σκορ, όμως αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Νομίζω ότι η σύγκριση της επιθετικής τακτικής μας με τη δική τους, ήταν αυτό που έκρινε το παιχνίδι. ''