Κυριακή 12 Μαρτίου 2017

Koeman: Ήμασταν εξαιρετικοί

Η Έβερτον δεν επηρεάστηκε από την ήττα της περασμένης αγωνιστικής και πολύ γρήγορα επέστρεψε ξανά στις νίκες. Ο Κούμαν έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την εξαιρετική εμφάνιση των παικτών του.
    '' Είμαι πολύ χαρούμενος με την εξαιρετική εμφάνιση της ομάδας μας. Στην αρχή δυσκολευτήκαμε να δημιουργήσουμε φάσεις, όμως στα τελευταία 10-15 λεπτά του πρώτου ημιχρόνου παίξαμε πολύ καλό ποδόσφαιρο και σκοράραμε. Είμαι πολύ ικανοποιημένος και με το δεύτερο ημίχρονο, καθώς ελέγξαμε τον ρυθμό του παιχνιδιού και ήμασταν αρκετά επικίνδυνοι. Στο αμυντικό κομμάτι είχαμε μια σταθερότητα και δεν επιτρέψαμε την Γουέστ Μπρομ να δημιουργήσει τις φάσεις που ήθελε. Η εξαιρετική εμφάνιση με αφήνει απόλυτα ικανοποιημένο σήμερα. ''