Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2017

Έβερτον - Σεντζέν 4-0

Σε φιλικό προετοιμασίας που διεξήχθη στη Ντόχα, η Έβερτον επικράτησε άνετα της Κινέζικης Σεντζέν με σκορ 4-0.
    Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τα ζαχαρωτά να προηγούνται εύκολα 3-0, με τους Barkley Kone και Valencia να σκοράρουν. Το τέταρτο τέρμα σημείωσε στο δεύτερο ημίχρονο ο Valencia, ενώ ο νεαρός Hewelt απέκρουσε πέναλτι και κράτησε ανέπαφη την εστία της ομάδας. Ο Ολλανδός χρησιμοποίησε 17 παίκτες. Κούμαν: '' Οι παίκτες έδειξαν μια πολύ καλή διάθεση. Παρά το γεγονός ότι είναι λίγο κουρασμένοι, έδειξαν επαγγελματισμό και αυτό είναι που θέλω να βλέπω από αυτούς. Οι παίκτες μου δούλεψαν σκληρά κάτω από δύσκολες συνθήκες, όμως τα πάντα έχουν πάει καλά και είχαμε μια πολύ καλή εβδομάδα. Παίκτες που δεν αγωνίζονται συχνά, πήραν την ευκαιρία τους σήμερα. Την επόμενη βδομάδα επιστρέφουμε στη δράση και θα προετοιμαστούμε για τον αγώνα κόντρα στη Σάντερλαντ. ''