Πέμπτη 15 Αυγούστου 2013

Οι εμφανίσεις των διεθνών μας.

Αρκετοί διεθνείς της ομάδας αγωνίστηκαν χτες, και το σημαντικό είναι πως δεν επαληθεύτηκε ο φόβος του Roberto Martinez, δεν υπήρξαν τραυματισμοί και όλοι οι παίκτες της ομάδας επέστρεψαν δυνατοί για τον αγώνα κόντρα στη Norwich.

Στο φιλικό του Wembley μεταξύ Αγγλίας και Σκωτίας ο Baines αγωνίστηκε για ολόκληρο το παιχνίδι, ο Jagielka για 84', και ο Naismith πέρασε στο παιχνίδι στο 86'.
Στο Κάρντιφ, ο Coleman έπαιξε σε ολόκληρο το παιχνίδι Ουαλία- Ιρλανδία 0-0.
Στις Βρυξέλλες, στο ισόπαλο 0-0, Βελγίου- Γαλλίας, ο Fellaini αγωνίστηκε σε ολόκληρο το παιχνίδι,  κάτι που είναι πολύ σημαντικό διότι αποδεικνύεται πως είναι ετοιμοπόλεμος για την πρεμιέρα της Premier League. O Mirallas μπήκε ως αλλαγή στο τελευταίο εικοσάλεπτο.
Στο Σαράγιεβο, οι Ηπα νίκησαν τη Βοσνία με 3-4, και ο Tim Howard έπαιξε σε ολόκληρο το παιχνίδι.
Στη Βαντούζ, ο Nikica Jelavic πέρασε στο ημίχρονο ως αλλαγή, στο 2-3 της Κροατίας επί του Λιχτενστάιν.
Στα προκριματικά των U-21 η Ιρλανδία νίκησε 1-4 τις Νήσους Φερόες, με τον Shane Duffy αρχηγό της ομάδας να αγωνίζεται για ολόκληρο τον αγώνα.
Στα φιλικά των U-21, την τρίτη ο Stones έπαιξε για ολόκληρο τον αγώνα, και ο Barkley κατάφερε να σκοράρει στο ημίχρονο που αγωνίστηκε, στο 6-0 επί της αντίστοιχης ομάδας της Σκωτίας.
Τέλος, στην Ουκρανία, στο Λβιβ, στη βαριά ήττα της εθνικής μας των U-21 από τους οικοδεσπότες, ο Απόστολος Βέλλιος αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο, πριν αντικατασταθεί από το Διαμαντάκο, σε ένα παιχνίδι όπου χρησιμοποιήθηκαν 20 παίκτες από τον προπονητή της εθνικής ομάδας, Κώστα Τσάνα...