Σάββατο 8 Ιουνίου 2013

Πώς τα πήγαν οι διεθνείς.

Ο Seamus Coleman αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά του αγώνα με τις
Νήσους Φερόες, και είχε συμμετοχή στα δύο από τα τρία γκολ της ομάδας του!
Ο Tim Howard αγωνίστηκε βασικός εκτός έδρας παιχνίδι των ΗΠΑ με τη Τζαμάικα. Προσωρινά, στο 89, ισοφάρισε οJarmaine Beckford αλλά στις καθυστερήσεις οι ΗΠΑ νίκησαν με γκολ του Evans.
O Mirallas αγωνίστηκε για 64 λεπτά ενώ ο Fellaini για 71, στο νικηφόρο 2-1 επί της Σερβίας. Ο Fellaini σκόραρε με κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ του de Bruyne!
O Naismith μπήκε στο 63 στη θέση του Bannan, στο διπλό της Σκωτίας επί της Κροατίας. Στο ίδιο παιχνίδι ο Jelavic παρέμεινε στον πάγκο της ομάδας.
Τέλος, ο Heitinga, επέστρεψε στην εθνική, και αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο του φιλικού της Ολλανδίας στην Ινδονησία. Μάλιστα ο Johnny έσπευσε να δηλώσει μέσω του twitter του πόσο περήφανος και ευτυχισμένος είναι που επισκέφθηκε τον τόπο που γεννήθηκε ο παππούς και ο πατέρας του! Ακόμη, έσπευσε να ευχαριστήσει τον κόσμο που ήρθε στο γήπεδο, και όλα αυτά στην τοπική γλώσσα!